DUYURULAR Hakkında Bilgi Alın
PETEK KOLEJİ'NİN AYRICALIKLARINI YAŞAMAYI, TÜM ÇOCUKLAR HAK EDİYOR!
PETEK KOLEJİ'NİN AYRICALIKLARINI YAŞAMAYI, TÜM ÇOCUKLAR HAK EDİYOR!

VRF HAVALANDIRMA SİSTEMİ HAVAMIZ HEP TAZE!

Çocukların yoğun ve hareketli olduğu ortamlarda en önemli kriterlerden biri de kaliteli bir havalandırma sistemi bulunmasıdır. Bu sayede hassas, alerjenlere açık çocukları mevsimsel değişikliklerin etkilerinden korumak daha kolaydır.
Değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak, kullanıcının konforunu en yüksek seviyede tutan bir sistem ile havamız hep taze...

18 KİŞİLİK SINIFLAR VE SINIRSIZ ETKİNLİK...
 
Rehberlik birimimizin uyguladığı çoklu zeka envanteri sayesinde yeteneklerini ve eğilimlerini keşfettiğimiz çocuklarımızla yaptığımız etkinliklerin eğitici yanı bir tarafa; onlarla eğlenmek paha biçilemez.


 FARKINDALIK PROJELERİ İLE YAŞAMI ALGILAYAN ÇOCUKLAR 

Dönüşüm projeleri ile doğaya saygı ile yaklaşmak, yerli malı tüketimine yönlendirme projeleri ile emeğe ve kendi değerlerine sahip çıkmak, atık gözüyle baktığımız eşyaların değerlendirildiği projeler ile objeleri farklı bir gözle yeniden algılamak gibi özellikler kazanan miniklerimiz hayata bir başka bakıyor!

PETEK KOLEJİ'NİN ÇOCUKLARI HER YERDE!

Petek Koleji'nin tüm ayrıcalıklarından yararlanan çocuklarımız, çok mutlu! Ortak kullanım alanlarında, atölyelerde ve spor salonunda büyürken biz de onların enerjileriyle yenileniyoruz.

SAĞLIKLI VE BESLEYİCİ MENÜ

Günlük kalori ihtiyacı göz önünde bulundurularak oluşturulan menülerimiz, organik gıdalar ile hazırlanır; evinizdeki özen ve hijyeni en az sizin kadar önemseyen deneyimli aşçılarımız tarafından çocuklarımıza sunulur. Kalitesinden emin olmadığımız hiç bir ürünü kullanmayız.

TECRÜBELİ ÖĞRETMENLER

Öğretmenlerini hayatları boyunca unutmayacaklarını biliyoruz! Bu sebeple kadromuz deneyimli ve lisans mezunu öğretmenlerden oluşmasının yanı sıra çocuk psikolojisini anlayan, çocuklarla zaman geçirmeyi seven, sabırlı ve neşeli bir kadro!


EĞLENCELİ BAHÇE

Çocuklarımızın, apartman çocukları olarak büyüdükleri ve doğadan uzak kaldıkları, eğlenmenin tadına varamadıkları bu çağda; Petek Koleji’nde her öğrenci için diğer okullara nazaran 15 kat daha geniş alanları ve her birinin ismine özel bir bahçesi olduğunu biliyor muydunuz? Biz çok eğleneceğiz!

SÜRPRİZ OKUL

Hayat sürprizlerle dolu, Petek Koleji de öyle! Çocuklarımızın her an kendilerini özel hissedecekleri onlarca sürpriz faaliyet okulumuzda onları bekliyor. Pijama partileri, doğum günü eğlenceleri, anne - baba etkinlikleri gibi çeşitli faaliyetler onları hem şaşırtacak hem de kaynaştıracak. Ailenizde ve okulunuzda yüzünüzü güldürecek sürprizler sizi bekliyor.

PETEK ÇOCUK DÜNYASI

Çocuk pedagojisine uygun ve yüksek katları olmayan okulumuzda, doğaya karışan çocuklar okulda olduklarını unutacaklar. Avrupa okullarının fiziki standartlarını, siz değerli öğrencilerimize ve velilerimize Başakşehir'de sunuyoruz.

BAHÇIVAN OKUL

Çocuklarımız tarım yapmanın hazzına varacak. Kendi meyve ve sebzelerini, çiçeklerini yetiştirecek, doğal tarımın nasıl uygulandığını öğrenecek ve emeğin değerini anlayacak. Hayat yalnız ders kitaplarının içinde değil, hatta çoğunlukla dışında!

PETEK ÇİFTLİK HAYVANLARI

Dünyayı paylaştığımız diğer tüm canlılar hakkında onlara bilgi aktarırken, onlarla yaşamayı da öğretiyoruz. Tavuk, horoz, tavşan, bıldırcın, koyun, midilliler gibi küçükbaş hayvanlara bakmayı öğretiyor ve çocuklarımızın bu alandaki tecrübelerini artırmayı hedefliyoruz.

YETENEK OKULU

Spora, müziğe, resime, şiire, sanata, tiyatroya yetenekli çocuklarımızın bu yeteneklerini keşfeden atölyelerimiz onların bu yeteneklerine yatırım yapıyor ve bu alanda onları hayata hazırlıyor. Onlar yetenekleri doğrultusunda sanat eserleri üretirken, sizler de onların bu yeteneklerini keşfetmenin sevincini yaşayacaksınız. Her çocukta açığa çıkmayı bekleyen bir yetenek gizlidir!

YAŞAM OKULU

Hayatın içinde, gelecekte ona gerekecek ne varsa Petek Koleji sunmaya hazır. Yaşama becerisinin sadece akademik eğitim ile sağlanamayacağının bilincindeyiz. Bu doğrultuda terzilikten tutun, aşçılığa, çiftçilikten tutun ev ekonomisine kadar her şeyi burada öğrenecekler.

SORUMLU OKUL

Atık pil toplama , yardımlaşma kolu faaliyetleri , bilinç çalışmaları, bültenler, dönüşüm çalışmaları (plastik, kağıt) , yarışmalar - ödüller , huzur evleri, sokak hayvanları, sokak çocukları gibi konularda onları bilinçlendiriyor ve sorumluluk çalışmaları yaptırıyoruz. Sorumlu bireyler, liderliğe adım adım ilerliyor!

GÜVENLİ OKUL

Çocuklarımızın sağlıklarına önem veriyor ve güvenliklerini tehdit edecek tüm tehlikelere karşı onları koruyor ve bilinçlendiriyoruz. Okul ortamımız tamamen onların güvenliğini sağlayacak şekilde dizayn etmiş olup, çocuklarınız bizim çocuklarımızdır felsefesiyle gelecek nesilin üzerine titriyoruz.
Copyright © All Rights Reserved