GÖRÜŞLER Hakkında Bilgi Alın
Sgk başmüfettişi Sgk teftiş istanbul grup başkanı Cumali Kuran
Başakşehir’in merkezinde sayılacak, ulaşım olarak çok kolay gelinebilen, ilçedeki birçok siteye yürüme mesafesinde olan, diğer yerleşim yerlerinden kolayca ulaşılabilecek, görsel olarak vadi manzaralı, çocuklarımızda güzel duyular uyandıracak, çok katlı ve sıkışık olmayan, oldukça uyumlu renklerin seçimi ile yatay mimarı ile kurulmuş, tarım bahçeleri ve küçükbaş hayvanları ile zenginleştirilmiş, doğada bulunabilecek diğer birçok görsellerin olduğu, çok ama çok güzel, iki çocuğumun mezun olduğu butik bir okuldur Petek Eğitim Kurumları. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Her iki çocuğumun mezun olduğu eğitim kurumu hakkında bir kaç bir şey söylemek gerekirse;

Her şeyden önce mili manevi değerler muvacehesinde. Okulun akademik başarısının, eğitim kalitesinin üst düzeyde olduğunu düşünmekteyim. Özellikle okulun idari kadrosunun yetkin, tecrübeli işinin ehli olduğu, keza aynı şekilde öğretmenlerinin de tecrübeli bilgili ve çocuklarımızla oldukça ilgili olup, öğrencilerimizin akademik ve diğer konulardaki gelişmelerini takip ve koordine eden, iletişime açık, sevecen,  genel olsun veya öğrenci bazlı olsun bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantılarının yapılması, öğrencilerimizin gelişiminin eksik ve aksayan yönlerinin sıkı takibinin yapılması, özellikle akademik başarının okulun geneline yayılma politikasının güdülmesi ve başardığının belirtildiği, tek tip öğrenci yetiştirilmediği, spor sanat ve kültürel olarak donanımlı gençlerin yetiştirilmeye çalışıldığı ve farklılığın zenginlik olarak algılandığı gözlemlenmiştir.

Bununla birlikte butik okul konseptinde okulun görselliğinin ve akademik başarısının yanında sosyal ve kültürel imkanlarının oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Sportif faaliyetlerinin yapıldığı kapalı spor salonu, halı saha, masa tenisi vb. birçok spor dalının yapılmasına imkan tanınmakta, çocukların spor yapmasına önem verilmekte olup sanatsal ve kültürel faaliyetlere de çocukların azami düzeyde katılmalarının sağlandığı, en az bir enstrüman çalma konusunda imkanların sağlandığı, ulusal ve uluslararası projelerle ve eğitim amaçlı veya geziler düzenlenerek çocuk/çocuklar hayata hazırlanmaya çalışılmaktadır.

Bildiğim kadarı ile okulu diğer okullardan ayıran özelliklerden biri çok ihmal edilen sabah kahvaltılarının olması. Her okulda olan öğle yemeği ve yine farklı olarak atıştırmalık ikindi öğününün olması, öğünlerde özellikle organik olan ürünlerin seçimine dikkat edilmesi, hijyenik ve oldukça güzel, ferah vadi manzaralı ortamda sunulması okulun çok ciddi farklılığı ve artıları olarak belirtilebilir.

Kısaca belirtmek gerekirse Petek Eğitim Kurumları anaokuldan başlayıp lise tamamlanıncaya kadar oluşturulmuş, akademik başarı ile yabancı dile çok çok önem veren, gerekli ortam ve bilgilerin sunulduğu, milli ve manevi değerlerle donatılan öğrenci odaklı, kampüs sorumlusundan öğretmenlerine, güvenlik görevlisinden aşçısına, idari ve teknik donanımlı vb. tüm personelleri ile binaları çocukların fiziki ve zihni gelişimine uygun, güvenli, tertemiz hijyenik butik bir okul olup çocuklarımızın mutlu/olacağı, güzel arkadaşlıklar edindiği/edineceği, eğlenceli bir okuldur. Çocuklarımızın ailesine ve vatanına sorumlu, özgüvenli birey olması için tüm imkanların seferber edildiği okulun ortaya çıkmasında emeği geçenlerden Allah razı olsun. İmkanı olanlar hiç tereddüt etmeden ve düşünmeden çocuklarını Petek ailesine teslim edebilirler, saygılarımla.
Copyright © All Rights Reserved
Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım